Bir blog yazarı olarak, web sitenizin benzersiz olmasını ve tarzınızı tam anlamıyla yansıtmasını istediğinize eminim. Bunun yanında, ziyaretçilerin sitenizde gezinirken olumlu bir deneyim yaşamasını da istersiniz. Siteniz ne kadar işlevsel ve iyi bir görünüme sahipse bu misafirlerinize de aynı olumlulukta yansıyacaktır.

Bir WordPress blog teması, ek kodlamaya gerek kalmadan tam olarak hayal ettiğiniz görünümü, hissi, tasarımı ve düzeni elde etmenize yardımcı olabilir.

Blogcular için en sevdiğimiz ücretsiz WordPress temalarının derledik. Kullanımı en kolay olan ve en beğendiğimiz eklentileri renkli kutucuklarla sunma yoluna gittik.

Astra

Astra, çeşitli kullanım durumları için uygun olan hızlı ve hafif bir temadır. Bu esnek temel, Astra’yı blog oluştururken göz önünde bulundurulması gereken kaliteli bir seçenek haline getirir. Tema, içe aktarılabilen, değiştirilebilen ve kutudan çıkarılabilecek şekilde kullanılabilen birkaç kullanıma hazır blog web sitesiyle birlikte gelir .

Astra’nın ücretsiz sürümü ile, bloglar için özel olarak tasarlanmış birçok özelliğe sahipsiniz. Blog gönderilerinde öne çıkan görselleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, içeriğin genişliğini yönetebilir ve yazıların yapısını değiştirebilirsiniz. Ancak önceki yayınları otomatik yükleme, yazar bölümleri ekleme ve öne çıkan resim dolgusunu kaldırma gibi birkaç gelişmiş özellik için Pro planını seçmeniz gerekebilir. 

Astra, mevcut en hızlı temalardan biridir ve tüm büyük sayfa oluşturucularla (Elementor, Beaver ve Brizy gibi) uyumluluğu, onu blogcular için harika bir seçenek haline getirir.

Blog Way

Blog Way basit ve profesyonel bir temadır. Temiz, iyi kodlanmış ve modern bir düzene sahip. Blog Way özellikle bloglar, haber siteleri ve seyahat siteleri için harikadır. Birden çok özelleştirilebilir özelliğe sahiptir ve site trafiğinizi arttırmaya yardımcı olmak için yüksek kaliteli performans sağlar. Blog Way ayrıca tüm sitenizin rengini değiştirme seçeneği ile birlikte gelir ve sitenizi sosyal hesaplarınıza bağlamanız için sosyal bağlantılar sunar.

Hemingway

Hemingway, içeriğinizi düzenli ve okunması kolay tutan iki sütunlu basit bir blog temasıdır. Blog sayfalarınıza interaktif, video benzeri bir deneyim ekleyen bir paralaks kaydırma özelliği içerir . Hemingway’in çeviriye hazır özelliği, önceden hazırlanmış dil dosyalarıyla birlikte gelir, böylece web siteniz yalnızca bir tıklamayla başka dillere otomatik olarak çevrilebilir.

Total

Total, en son üç, altı veya dokuz blog gönderinizi bir ızgara biçiminde yerleştiren duvar tarzı bir düzene sahip bir blog temasıdır. Sanatsal çalışmalarınızın bir kısmını paylaşmak isterseniz bir de portföy bölümü var. Total, SEO dostudur, yani Google aramalarında sıralanmasına ve sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olacak şekilde ayarlanmıştır.

Wisteria

Wisteria, minimalist bir tasarıma sahip bir blog temasıdır. Yaşam tarzı, yemek, moda, pazarlama ve daha fazlasını içeren çeşitli bloglara göre uyarlanmış düzenler içerir. Sitenizin profesyonel bir görünüme sahip olmasını sağlamak için tüm resimleriniz ve içeriğiniz yüksek çözünürlüklü olacaktır.

Brilliant

Brilliant, blog yayınlarınızı fotoğraf veya video içeriğiyle sanatsal bir şekilde eşleştirmenize olanak tanıyan bir blog ve çevrimiçi dergi temasıdır. Ana sayfanıza kendi özel logonuzu ekleyebilir veya düzenleyebilir, ayrıca temanızın vurgu renklerini markanıza uyacak şekilde kolayca özelleştirebilirsiniz. Brilliant ayrıca çeviriye hazırdır, böylece ziyaretçiler içeriğinizi farklı dillerde okuyabilir.

Poseidon

Blogunuza büyük, profesyonel görünümlü fotoğraflar eklemek istiyorsanız, Poseidon sizin için bir seçenektir – bu tema ana sayfada tam genişlikte bir resim slayt gösterisi sunar. Düzen, geniş ve düzenli bir görünüm oluşturmak için ağırlıklı olarak beyazdır. Poseidon ayrıca kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenizin yapılandırmasını iyileştirmek için tamamen özelleştirilebilir gezinme çubukları içerir.

Basit – Simple

Basit, Themify tarafından geliştirilmiş ve basitlik için oluşturulmuş ücretsiz bir WordPress temasıdır. Basit, müşterilerin Shopify’a yönlendirilmeden doğrudan WordPress web sitenizden ürün satın alabilmeleri için tasarlanmıştır, ancak herhangi bir normal blog veya statik sayfa için yeterince esnektir.

Overlay

Yer paylaşımı, hafif ve hızlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Basit bir site oluşturabilir veya tamamen özelleştirilmiş bir çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz. Boşluktan tam renkli ayarlara kadar, web sitenizin düzenindeki tüm unsurlar üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız. Yerleşim; WooCommerce, Elementor ve diğer önde gelen eklentilerle derin entegrasyon sunar.

Kale

Kale, yemek blogcuları için inşa edilmiştir. Yazılı içeriğinizi ve sunduğunuz yemeklerin resimlerini düzenlemek için bir dizi besleme ekranı arasından seçim yapabilirsiniz. Yerleşik sosyal medya kenar çubuğu pencere öğesi, ziyaretçilerinizin hesaplarınızı bulmasını, görüntülemesini ve takip etmesini kolaylaştırır.

Kadınsı Çiçek – Blossom Feminine

Blossom Feminine, moda, yaşam tarzı, dergi, seyahat, güzellik veya yemek blogu oluşturmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir WordPress temasıdır. Tema mobil uyumludur ve içerik haritaları ve yayınların son güncellenen tarihleri ​​gibi SEO dostu özellikleri kullanmıştır. Ek olarak, tema WooCommerce uyumludur, çeviriye hazırdır ve düzenli güncellemelerle birlikte gelir.

Blossom Fashion

Blossom Fashion, bir kuruş harcamadan şık bir blog oluşturmak için mükemmeldir. Ücretsiz olsa da tema, WooCommerce uyumluluğu, yazı tipi seçme seçenekleri, bir reklam widget’ı, Instagram bölümü ve daha fazlası gibi premium özellikler sunar. Tema, kullanımının kolay olduğundan ve kapsamlı belgelerle birlikte geldiğinden emin olur ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa her zaman destek vardır.

Zarif Pembe – Elegant Pink

Elegant Pink, dinamik, Pinterest benzeri bir düzene sahip ücretsiz ve güzel tasarlanmış bir temadır. Tasarımı, blogunuzu dünyaya sunmak için yumuşak renkleri basit ve temiz bir düzen ile birleştirir. Elegant Pink ayrıca ana sayfadaki duvar tasarım yazısının üzerinde bir kaydırma bölümüne sahiptir.

Author

Yazar, tüm blog türleri için uygun olan basit bir temadır. Minimalist görünümü, okuyucuların içeriğinize kolayca odaklanmasına yardımcı olur. Author, uygulaması kolay olsa da, herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda uzman desteğinin yanı sıra farklı özelleştirme görevlerinde adım adım size yol gösterecek birkaç öğretici videoya sahiptir.

Ücretsiz bir blog oluşturma WordPress teması, içeriğiniz için benzersiz, işlevsel ve göz alıcı bir yer oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Her tema, onları birbirinden ayıran özellikler, düzenler ve stil sunar, bu nedenle sizin için ideal seçeneği belirlemenize yardımcı olması için blogunuzda tercih ettiğiniz genel tasarımı düşünün.

Örneğin, WordPress restorant temaları, sitenizi oluşturma sürecini hızlı ve kolay hale getirir. Restoran temalarında, müşterilerinizin vakit geçirmekten keyif alacağı profesyonel bir siteyi verimli bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olmak için menü şablonları, rezervasyon entegrasyonları, yemeklerinizin resimleri için fotoğraf galerileri, iletişim sayfaları, çevrimiçi mağazalar ve daha fazlası bulunur.

Ardından, temanızı yükleyin, içerik eklemeye başlayın ve okuyucuların daha fazlası için geri gelmesini sağlayan harika bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için sitenizi özelleştirin.

©2024 WPprohelp.com - Kaynak gösterildiği sürece alıntı yapılabilir.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?