Online bir mağaza açarken dikkate alınması gereken çok şey vardır. Bir site kurmak ve işletmek, zaman alıcı ve maliyetli bir girişim olabilir. Bu nedenle, süreci kolaylaştırmak için en iyi ücretsiz WordPress e-ticaret temalarına bakmak isteyebilirsiniz.

Ücretsiz bir tema, yeni sitenizi ve markanızı yayınlarken bütçenizi aşmamanıza yardımcı olacaktır.

Çoğu e-ticaret sitesi WooCommerce üzerine kuruludur. Bu da demek ki, temanız WooCommerce ile uyumluysa, mağazanızın başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu temel özelliklere erişebileceksiniz.

Bu yazıda, kaliteli bir WooCommerce WordPress teması için gereken özellikleri tartışacağız. Ardından ilk on seçimimizi paylaşacağız.

Listemizde yer alan temaların tümüne ismini Google’da veya WordPress panelinizden aratarak erişebilirsiniz.

WordPress E-ticaret teması seçerken neye dikkat etmeli?

Kaliteli WooCommerce WordPress temaları bulmak düşündüğünüzden daha zordur. Çevrimiçi perakendeciler için kendilerini ideal olarak tanıtan bazı temalar olsa da, mağazanızın daha kolay işletilmesini sağlayacak temel özellikler eksik olabilir.

Aynı şekilde, e-ticaret sitelerine sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan çok amaçlı temalar vardır.

  • WooCommerce ile entegrasyon. E-Ticaret eklentinizle uyumlu bir tema seçmek önemlidir.
  • Özelleştirme seçenekleri. Çevrimiçi mağazanızı kendinize ait hale getirmek ve hedef kitlenize hitap edecek şekilde özelleştirmek önemlidir.
  • Optimizasyon. Yavaş yükleme süreleri, mağazanızın hemen çıkma oranı (bounce rate) ve müşteri sadakati üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir.

Tabii ki, tema ideal olarak kişisel zevkinize de hitap edecek ve bu öznel olacaktır.

Astra

Astra, WordPress tema dizini’ndeki en popüler çok amaçlı çözümlerden biridir. Minimalist stili ve etkileyici performansı ile tanınır.

Kişiselleştirme açısından Astra, kişiselleştirmeniz için nispeten boş bir sayfa sağlar. Elementor ve Beaver Builder dahil olmak üzere birden fazla sayfa oluşturucu ile iyi entegre olur. Ek olarak, e-ticaret düşünülerek oluşturulmuş birkaç şablon da dahil olmak üzere birçok başlangıç şablonuyla birlikte gelir.

Neve Shop

Sıradaki, bizim Neve’miz. Ücretsiz Mağaza başlangıç sitesi, birinci sınıf bir WooCommerce mağazası için ihtiyacınız olan tüm sayfa düzenlerini sağlar. Aşağıdaki test sonuçlarından da görebileceğiniz gibi, onu piyasadaki en hızlı temalardan biri olacak şekilde tasarladık.

Ek olarak, tüm temalarımız Elementor, Beaver Builder ve daha fazlası dahil olmak üzere en popüler sayfa oluşturucularla entegre olur.

OceanWP

OceanWP ayrıca çok amaçlı bir temadır. Bununla birlikte, WooCommerce ile son derece iyi eşleşmesi ile de tanınır.Dahası, uzun bir sayfa oluşturucu listesiyle (Elementor ve Beaver Builder dahil) entegre olur. OceanWP demolarının çoğu premium lisans gerektirse de, biri çevrimiçi mağazalar için olmak üzere 13 tane ücretsiz olarak mevcuttur.

Storefront

Muhtemelen en iyi bilinen ücretsiz WooCommerce WordPress temalarından biri olan Storefront, popüler bir seçimdir. WooCommerce’in arkasındaki aynı ekip tarafından geliştirilmesine yardımcı olur.

WooCommerce ve uzantılarıyla “derin entegrasyon” sunan, uyumluluk açısından daha iyi bir tema bulamazsınız. 

Hestia Lite 

WordPress tema dizini numaralarına göre popüler olduğu kadar, Hestia Lite temamız da başka bir kaliteli seçenektir. Tasarım söz konusu olduğunda bir destek arayan çevrimiçi perakendeciler için e-ticaret başlangıç sitemizi oluşturduk.

Bununla birlikte, Hestia Lite ayrıca birden fazla sayfa oluşturucu ile kolayca entegre olur ve benzersiz özelleştirici seçeneklerimizi içerir.

Zakra

Zakra, çevrimiçi mağazalarda kullanıma iyi uyum sağlayan başka bir çok amaçlı temadır. Sitenizin tasarımına başlamanıza yardımcı olacak birden çok e-ticaret demosu içerir.

Ayrıca, kolay özelleştirme için Elementor ile entegre olur. Bu listedeki diğer temaların çoğu kadar WooCommerce ile ilgili özellik içermemesine rağmen, hızlı yükleme süreleri için iyi optimize edilmiştir.

Rife Free

Rife Free, öncelikle portföy ve fotoğraf siteleri için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, WooCommerce entegrasyonunu içerir ve resim galerileri, WooCommerce mağaza demosunu uyguladığınızda öne çıkan ürün listelemelerine sorunsuz bir şekilde geçiş yapar.

Bu tema aynı zamanda Elementor ile uyumludur ve yüzlerce benzersiz özelleştirici seçeneği içerir. Demolarınızı çevrimiçi mağazanızın marka kimliğini yansıtacak şekilde kolayca kişiselleştirebilirsiniz.

ShoppingCart

Açıkçası çok amaçlı temaların WooCommerce siteleri için mükemmel olduğunu düşünüyoruz. Ancak, özellikle çevrimiçi mağazalar için oluşturulmuş bir tema seçmek için söylenecek bir şey var.

ShoppingCart, özelleştirici aracılığıyla kişiselleştirebileceğiniz birçok e-Ticaret widget’ı ve ön sayfa bölümü içerir. Sayfa oluşturucu entegrasyonu özellikleri arasında olmasa da, kolay özelleştirme için kendi “bileşenler” sistemini kullanır.

Zigcy Lite

Bu özelleştirici tabanlı WooCommerce WordPress teması,bütün  e-Ticaret özellikleriyle doludur. Zigcy Lite, tüm WooCommerce ayarlarının yanı sıra çoklu mağaza sayfası düzenleriyle derin bir entegrasyon sunar.

Ayrıca başlamanız için üç demo sağlar. Performans açısından, bu gönderi için seçtiğimiz temalar yavaş fakat yine de makul ve iş görür.

Leto

Ücretsiz WooCommerce WordPress temaları listemize son girdimiz , yatıştırıcı minimalist bir tasarıma ve WooCommerce ile derin bir entegrasyona sahiptir. Leto, uluslararası satışlar için de tercümeye hazırdır.

Bu tema, kişiselleştirme için özelleştiriciye dayanır, herhangi bir demo veya başlangıç şablonu sağlamaz. Bununla birlikte, tasarımı evrensel olarak oldukça çekicidir.

Mağazanız için en iyi ücretsiz WooCommerce teması nasıl seçilir ?

Bu yazıda ele aldığımız temalardan herhangi biri, WooCommerce siteniz için akıllıca bir seçim olacaktır.

Bununla birlikte, biraz daha yönlendirmeye ihtiyacınız varsa, önceliklerinize bağlı olarak bu üçünden birini seçmenizi öneririz.

Neve Shop: En iyi ücretsiz WooCommerce teması

Neve, bu gönderideki temaların en iyi performans puanı için Astra ile berabere kaldı. Ayrıca, hem özelleştirici hem de birden çok sayfa oluşturucu aracılığıyla kapsamlı özelleştirme seçenekleri sunar.

Ücretsiz mağaza başlangıç sitemiz, ihtiyacınız olan tüm WooCommerce sayfa düzenlerini sağlar. Ayrıca, Neve Pro’ya yükseltme yapmak istiyorsanız, daha fazla e-ticaret özelliği için WooCommerce Booster’ımızdan yararlanabileceksiniz.

Astra: En iyi performans ve özelleştirme

Çok amaçlı temalar, özelleştirme söz konusu olduğunda parlama eğilimindedir. Sitenizi kendinize ait hale getirebilmek sizin için önemliyse, niş temalardan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Bu, markalaşma açısından da yararlıdır.

Astra, mükemmel performans puanları nedeniyle WooCommerce için çok amaçlı temalar söz konusu olduğunda en üst sırada yer alıyor.

Storefront : En iyi WooCommerce entegrasyonu

İzleyebileceğiniz diğer yol, e-ticaret özelliklerine ve WooCommerce ile entegrasyona odaklanmaktır. Storefront , WooCommerce’i oluşturan ve sürdüren ekip tarafından geliştirildiğinden, bu sizin önceliğinizse en iyi seçimdir.

Özelleştirme seçeneklerinden vazgeçseniz de, Storefront hala iyi performans sağlıyor – bu yazıda öne çıkardığımız WooCommerce’e özgü temaların en iyisi.

Mağazanız için doğru temayı seçtikten sonra, aşağıdakileri yapmak için kılavuzlarımızı takip edebilirsiniz:

  • En iyi WooCommerce hostingi seçin
  • WooCommerce’i kurun ve temel ayarları yapılandırın
  • İlk ürünlerinizi ekleyin

Ücretsiz WooCommerce WordPress temaları veya birini nasıl seçeceğiniz hakkında herhangi bir sorunuz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bırakın!

©2024 WPprohelp.com - Kaynak gösterildiği sürece alıntı yapılabilir.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?