Kurumsal WordPress Temaları

WordPress’in ücretsiz temalar dizini, her türlü işletmenin faydalanabileceği binlerce ücretsiz tema barındırmaktadır. Bununla birlikte, birçok seçenek mevcut olduğu zaman mükemmel temayı bulmak oldukça zor olabilir.

Bizce bir işletme için kullanılacak temada olması gerekenler şunlardır:  • İyi görünmesi, profesyonelce tasarlanmış olması

  • Kolay özelleştirilebilir olması

  • Barındırdığı fonksiyonlarla işletmenizin ihtiyaçlarına karşılık verebilmesi


Aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi ve ücretsiz kurumsal WordPress temalarını bu makalede sizler için topladık. Seçtiğimiz temaların her biri çeşitli hız testlerinde yeterli sonuçlar almış ve responsive (esnek) özelliğe sahiptir. Mobil cihazlarda da doğru ve şık biçimde görütülenebilmektedirler.

Derlediğimiz temaları sizler için tanıtmaya başlayalım.

Mesmerize – Esnek ve modern (Editör’ün seçimi)

mesmerize - en iyi kurumsal wordpress teması

Mesmerize, kurumsal web siteleri için tasarlanmış olan esnek ve çok yönlü bir WordPress temasıdır. Yeni başlayanlara uygundur. Herhangi bir kod veya CSS yazma gerektirmeden bir web sitesi oluşturmanıza izin veren tonlarca seçenek ile beraber gelmektedir. Video arka planları, slayt gösterileri, başlık içeriği türleri, renk geçişleri ve daha fazlasını desteklemektedir.

Neve – Basit ve kullanışlı

neve kurumsal wordpresss teması

100,000+ kurulumNeve, kurumsal web siteleri ve e-ticaret mağazaları için uygun olan, sitenizi yormayan ancak çok yönlü şekilde kullanılabilen bir WordPress temasıdır. Güzel renkleri ve ileri düzey tipografisi ile minimalist bir düzene sahiptir. Kolay bir özelleştirme deneyimi için, Beaver Builder gibi popüler sayfa oluşturucularla entegre çalışır.

WordPress Kurumsal Tema (Türkçe)

Listemizde yer alan ücretsiz temaların büyük çoğunluğu Google Fonts desteklemektedir. Yani bu da demektir ki, Türkçe karakterlerin doğru görüntülenmediği bir font varsayılan olsa dahi siz Open Sans vb. tam Türkçe karakter desteği olan bir yazı tipini seçerek siteyi tamamen Türkçe uyumlu hale getirebilirsiniz.

Diğer yandan, varolan demo içeriği güncelleyerek sitedeki içeriği de Türkçe olacak şekilde güncelleyebilirsiniz.

 

Astra – En popüler WordPress temalarından biri

astra kurumsal wordpress teması

900,000+ KurulumAstra, popüler ve çok yönlü bir WordPress temasıdır. Kurumsal web siteleri için birden çok deneme sürümü de dâhil olmak üzere, çok sayıda starter (başlangıç) ​​sitesi ile beraber gelmektedir.

Tamamen özelleştirilebilirdir ve renklerini, arka planını, yazı tiplerini ve diğer seçeneklerini değiştirmek çok kolaydır.
En iyi sayfa oluşturucularıyla (WPbakery vb.) mükemmel bir uyum ile çalışmaktadır.

 Wordpress Kurumsal Tema (ÜCRETSİZ)

Sydney – Teknoloji alanındaki şirketler veya Freelancer’lar için güzel seçim

sydney wordpress kurumsal temaları

100,000+ Kurulum

Sydney güçlü bir kurumsal WordPress temasıdır. Tam genişlikte bir görüntü kaydırıcısı, özel logo opsiyonu, sınırsız renk seçeneği ve tüm Google Yazı Tiplerine erişimi desteklemektedir. Yapışkan gezinme menüsü, sayfa başlığı resmi ve paralaks kaydırma, diğer önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

OceanWP – Esnek  ve e-ticaret için güzel bir seçim

oceanwp kurumsal wp teması

600,000+ Kurulum

OceanWP, her türlü web sitesi oluşturmak üzere kullanabileceğiniz kurumsal bir WordPress temasıdır

Bu tema, birkaç tıklamayla bir online mağaza kurmanıza imkan verir. Yani, e-ticarete başlamak isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır. Hızlı sayılacak bir sayfa yükleme süresine ve dâhili SEO özelliklerine sahiptir.

Bento – Sade ve etkileyici

bento wordpress teması

Bento, kurumsal web siteniz için iyi bir seçimdir. Varsayılan şablon son derece yeterlidir, kolayca özelleştirilebilir. Kullanıcı dostu bir WordPress temasıdır. Birden çok sayfa şablonu, özel widget’lar, sınırsız renk kombinasyonları ve Google Yazı Tipleri gibi ek özellikler sunmaktadır. Bu tema ile, web sitenizi canlı ön izleme ile özelleştirmek için WordPress özelleştiricisini de kullanabilirsiniz.

StartBiz – Fonksiyonel 

startbiz wordpress teması

Renk uyumu ve varsayılan şablonun (demo) özelleştirilmesiyle hızlıca bir site oluşturmak için kullanışlı olduğunu düşündüğümüz StartBiz, temel beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Affluent – Yüksek eklenti desteği

affluent wp teması

Affluent; kurumsal web siteleri için uygun olan ücretsiz bir WordPress temasıdır. Minimal ve profesyonel bir düzenle; ana sayfa kaydırıcısı, içerik blokları ve birtakım özel gönderi türlerine sahiptir. İşlevselliği artırmak için Yoast SEO, WooCommerce ve WPML gibi popüler WordPress eklentileriyle entegre olmaktadır.

OnePagerX – Tek sayfa, çok fonksiyon

onepagerx tek sayfa wp kurumsal tema

OnePagerX, kurumsal web siteleri için profesyonel bir düzen ile tasarlanmış olan tek sayfalık bir WordPress temasıdır. Hemen başlayabilmeniz için paralaks kaydırma, özel arka planlar, mega menüler ve tek tıklamayla demo içerik içe aktarma özellikleri bulunmaktadır.

Hestia – Popüler eklentilerle uyumlu bir seçenek

hestia kurumsal tema

Hestia, kurumsal siteler için uygun bir WordPress temasıdır. Ana sayfaya müşteri referansları ve hizmetler bölümü ekleyen tamamlayıcı bir eklenti ile birlikte gelmektedir. Popüler sayfa oluşturucu eklentileriyle uyumludur ve WooCommerce için kullanıma hazır destek sunmaktadır. Canlı tema özelleştiricisi kullanılarak, Hestia’nın kurulumu kolaydır.

Foodica – Gıda sektörü için harika

foodica wordpress restoran teması

Kafe ve restoran sahiplerinin dikkatine! Gıda sektöründeki işletmeniz için ücretsiz bir WordPress teması arıyorsanız, Foodica mükemmel bir seçim olacaktır. İçeriğiniz ve resimlerinizin öne çıkmasını sağlayan beyaz arka plana sahip, geniş bir düzen sunmaktadır.

Bu temanın ana sayfada birden fazla gezinti menüsü, resim kaydırıcısı, sosyal paylaşım simgeleri ve öne çıkan içerik bölümü bulunmaktadır. Bu temayı, WordPress canlı özelleştiricisi ile özelleştirmek çok kolaydır.

Avant – WooCommerce uyumlu

Avant, hızlı bir şekilde profesyonel görünümlü web siteleri oluşturmanıza yarayan ücretsiz ve modern bir kurumsal WordPress temasıdır. Sayfalarınızın ve blogunuzun düzenlerini seçmenizde kontrolü tamamen size vermektedir.

Üstbilgi, altbilgi ve Bileşenler alanlarındaki aralıkları ayarlamak üzere düzen ayarlarını da özelleştirebilirsiniz. Çok dilli kullanıma hazırdır ve WooCommerce’i desteklemektedir.

Total

Total, kurumsal siteleri için güzel ve ücretsiz bir WordPress temasıdır. Kaydırıcı, iletişim formu, ilerleme çubuğu, portföy, ekip bölümü, referanslar ve bir blog bölümü eklemek için farklı alanlara sahip olan esnek bir ana sayfa düzeni ile birlikte gelmektedir.

Tema ayarlarını değiştirmek için tam özelleştirici desteği içermektedir. Ayrıca WooCommerce kullanımına hazırdır ve çok dilli bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilmektedir.

Hueman

Hueman ücretsiz ve çok yönlü bir kurumsal WordPress temasıdır. Yüksek derecede özelleştirilebilirdir ve kullanımı kolay seçenekler paneli ile beraber gelmektedir. Bir, iki veya üç sütun düzenleri de dâhil olmak üzere birden çok düzen seçeneği vardır. Hueman; iki gezinti menüsü ve temanın içine yerleştirilmiş olan sosyal medya menüsü sunmaktadır.

Poseidon

Poseidon, güzel ve geniş bir düzene sahip olan minimal bir WordPress temasıdır. Basit bir blog teması, bir kurumsal web sitesi ve hatta bir online dergi olarak kullanılabilmektedir. Özel bileşenler kullanarak ana sayfa düzeni oluşturmanıza olanak tanımaktadır. Renkleri, yazı tiplerini ve arka planı değiştirmek için WordPress tema özelleştiricisini kullanabilirsiniz.

Colorway

Colorway, kullanımı kolay özelliklere ve seçeneklere sahip olan şık bir WordPress kurumsal temasıdır. Özel bir arka plan, çoklu düzen seçenekleri, Google analitik desteği ve daha fazlası ile beraber gelmektedir. Ayrıca temayı ayarlamak için demo içeriği içe aktarabilir ve hemen başlamak için metni ve resimleri değiştirebilirsiniz.

Customizr

Customizr, en popüler ve özelleştirilebilir WordPress kurumsal temalarından biridir. Tamamen duyarlı ve mobil uyumludur. Öne çıkan bir kaydırıcı, birden fazla sayfa şablonu, düzen seçenekleri ve renkleri ile birlikte gelmektedir. Bu tema, çarpıcı bir ilk izlenim bırakmak üzere göz alıcı ve tam genişlikte özel arka plan görüntüsüne sahiptir.

Zakra

Zakra, kurumsal web sitenizi hızlı bir şekilde oluşturmanızı sağlayan, mobil uyumlu bir WordPress temasıdır. Göz alıcı renkleri ve zamanın trendlerine uygun tasarımıyla modern görünümlü bir kurumsal temada olması gereken her şeye sahip.

Vantage

Vantage, neredeyse her türlü web sitesi için kullanılabilen ücretsiz ve esnek bir WordPress kurumsal temasıdır. Sayfa oluşturucu eklentileri kullanılarak fazlasıyla özelleştirilebilmektedir. Düzeni hızlı bir şekilde özelleştirmek için sürükle-bırak işlevini kullanabilirsiniz.

Performans için optimize edilmiştir ve e-ticaret web siteleri için de kullanılabilmektedir.

Moesia

Moesia, paralaks desteği sunan kurumsal bir WordPress temasıdır. Ana sayfanızı oluşturmak için kullanabileceğiniz, önceden tanımlanmış alanlar ile birlikte gelmektedir. Her alanın kendi paralaks arka planı olabilmektedir ve bu özellik kullanıcılarınız için hoş bir deneyim yaratır.

Pinnacle – Yumuşak renkler ve sade tasarım

Pinnacle, tamamen esnek (responsive) bir düzene sahip olan ve sade bir tasarım sunan cesur bir WordPress temasıdır. Özel logo ve gezinti menüsü ile birlikte, tam genişlikte bir başlık arka plan resmi içermektedir. Pinnacle aynı zamanda, kurumsal sitenizin kapsamını bir e-ticaret mağazasına genişletebilecek eklenti olan WooCommerce’i de desteklemektedir.

Spacious – Ferah bir izlenim

Spacious; minimalist ve ferah bir düzen sunan ücretsiz bir kurumsal WordPress temasıdır. Öne çıkan içerik için sağladığı bir görüntü kaydırıcısı, özel widget’lar ve ana sayfa bölümleri ile birlikte gelmektedir.

Ayrıca kutulu ve geniş düzen seçenekleri, blog sayfası şablonu ve birçok başka sayfa düzeni de içermektedir. Web sitesi için daha açık veya daha koyu renk şemaları arasında seçim yapabilir ve istediğiniz herhangi bir sayfa oluşturucu eklentisiyle kullanabilirsiniz.

Minamaze

Minamaze, minimal bir WordPress kurumsal temasıdır. Arka plan, yazı tipleri ve kenarlıklar için güzel bir siyah ve beyaz renk kombinasyonuna sahiptir. Temanın tam genişlikli bir kaydırıcısı, 2 adet gezinti menüsü ve özel bir logosu vardır. Web sitenizin trafiğini artırmak için SEO prensiplerine göre kodlanmıştır.

Engrave Lite

Engrave Lite güçlü bir WordPress kurumsal temasıdır. Ana sayfada tam genişlikte bir görüntü kaydırıcısını ve özel bölümleri göstermektedir.

Birden çok gezinti menüsü, widget kullanımına hazır alanlar, e-ticaret eklentileri desteği ve kolay özelleştirme seçeneklerine sahiptir. Çok fazla seçenek ile uğraştırmadan, hızlı bir şekilde kurulmaktadır.

CorpBiz

Corpbiz teması oldukça güçlüdür. Kullanımı ve özelleştirmesi kolaydır. Bu tema, birçok amaca özel site yaratmada kullanılabilir.

Bu makalenin, kurumsal web siteniz için en iyi ücretsiz WordPress temasını bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Memnun kaldığınız ve listeye eklenmesini istediğiniz temaları bizimle paylaşmak için iletişim sayfamıza uğrayın.

 

©2024 WPprohelp.com - Kaynak gösterildiği sürece alıntı yapılabilir.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?