WordPress hosting firmalarını incelediğimiz bu rehberde yeri geldiğinde kendi testlerimizi uyguladık, yeri geldiğinde yabancı kaynaklardan edindiğimiz testlerin sonuçlarına yer verdik. Birden çok kaynaktan topladığımız verileri teknik analiz ışığında değerlendirirken sizlere en iyi WordPress hosting firmalarının gerçekçi bir listesini sunmaya çalıştık. Ele aldığımız siteleri  farklı gruplar altında kümelemeyi uygun gördük. Bu listede yer alan tüm hosting firmalarının yeterli seviyede bir barındırma hizmeti sunduğunu düşünüyoruz.

Değerlendirdiğimiz firmaları 3 grupta ele aldık.

 • PERFORMANS: Bu siteler diğerlerine kıyasla daha pahalı olmakla beraber daha üst seviye performans sunmakta.
 • FİYAT / PERFORMANS: Fiyatına göre maksimum faydayı kullanıcılarına sunmaktadırlar
 • EKONOMİ: Ele aldığımız son grup ise ekonomik anlamda sizi zorlamayacak seçeneklerden meydana geldi.

Değerlendirmelerimiz hızlı bir şekilde inceleyebilmeniz açısından bu grupları söz konusu hosting firmasının isminden hemen sonra belirttik. Her grubun önde gelen hosting firmasını da yazının sonunda belirtiyoruz.

Sık sık göz ardı edilse de web hosting her başarılı web sitesinin anahtar bileşenlerinden biridir.
En iyi WordPress hostingi seçmek, SEO gücünüzde bir artışa sebep olabilir ve satışlarınızın artmasını sağlayabilir. Ücretsiz, paylaşımlı, VPS, özel ve yönetimli (managed) olmak üzere birçok farklı tipte WordPress hosting seçenekleri mevcuttur. Bu rehberde size siteniz için en iyi WordPress hosting opsiyonunu seçmenizde yardımcı olmaya çalışacağız.

Bu rehberi kaleme alma amacımız, WordPress hosting şirketleriyle uzun yıllara dayanan tecrübelerimizi size aktarmak. İşletmeniz için hosting şirketi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken şeyleri sizlerle paylaşmak istedik.

Doğru kararı vermenize yardımcı olabilmek için, hız testleri, uptime testleri ve güvenilirlik testleriyle birlikte en iyi WordPress hosting şirketlerinin karşılaştırmasını da yaptık. Zamanınız yoksa aşağıdaki tablodan özenle seçtiğimiz dünyanın en iyi WordPress hosting şirketlerini görebilirsiniz. Bu şirketler kalite ve hizmet söz konusu olduğunda istikrarlı bir şekilde en iyi WordPress hosting şirketleri olarak değerlendirilmektedirler.

A2 Hosting

PERFORMANS Grubu – Puan: 9/10

a2 hosting logoBizim sitemiz de A2 hosting sunucularında barınmaktadır. Kişisel seçimimi sizlere de önermekteyim. Bunun sebebi, sundukları arayüzün site yönetimini fazlası ile kolaylaştırması.  Örneğin, otomatik yedek almayı aktifleştirebilir ve son kaç yedeğin depolanması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Bunun yanında, dilediğiniz zaman tek bir tıklama ile yedek alabilmek de yapabilecekleriniz arasında. 

Benim en hoşuma giden özelliği ise Cpanel vasıtasıyla online bir siteyi tek tuş ile klonlama şansımız olması. Eğer siz de benim gibi birkaç siteyi aynı anda yöneten biriyseniz bu çok faydalı. Zira çoğu durumda oluşturacağınız site belirli eklenti veya temalardan oluşmakta. Yani her yeni site tasarımınız da bir yere kadar aynı işleri yapıyorsanız klonlama seçeneği ile site başına 2-3 saat kazanmanız pek mümkün.

Siteniz halihazırda online ise, bu firmanın sunmuş olduğu ücretsiz site taşıma hizmetinden faydalanarak herhangi bir ek uğraşa girmeden yeni sunucunuza geçmiş olacaksınız. Türkiye için Amsterdam veri merkezlerini kullanmanız oldukça iyi sonuçlar almanızla sonuçlanacaktır.

%66 İndirimle Kaydol

DreamHost
FİYAT / PERFORMANS GRUBU PUAN: 9/10

dreamhost wp

18 yıldır var olan DreamHost, web hostingi kolaylaştırdığıyla bilinir. Özel kontrol paneli, tek tıklama ile WordPress yüklemesi, otomatik WordPress güncellemeleri, sınırsız alan, sınırsız bant genişliği ve sitenizi %200 daha hızlı hale getiren ücretsiz SSD’ler sunarlar. DreamHost 600,000’den fazla WordPress bloguna ve web sitesine güç sağlar. Kurulum ücretleri yoktur ve ayrıca ücretsiz bir domain alabilirsiniz.

50$ İndirim – Tüm Paketlerde Geçerli

SiteGround

SiteGround, WordPress topluluğu içinde en popüler ve en yüksek oylanan hosting sağlayıcılarından birisidir. Sitenizi mümkün olduğunca hızlı ve güvenli hale getirmek için benzersiz hız ve güvenlik çözümleri sağlarlar. Sektörde en iyi 7/24

siteground wp hosting

destekle tanınırlar, bu nedenle resmi bir ‘WordPress’ tavsiyeli hosting sağlayıcısıdırlar. SiteGround özellikleri arasında otomatik yükseltmeler, yerleşik WP önbelleğe alma, CDN(içerik dağıtım ağı) ve GIT sürüm kontrolü yer alır. Ayrıca, ABD, Avrupa ve Asya’da olmak üzere 3 veri merkeziyle birlikte lokasyona özel hosting sunan nadir şirketlerden birisidir. Bunlara ek olarak WPprohelp okuyucularına özel %70 indirim sunmaktalar.

HostGator

hostgator

HostGator 8 milyondan fazla domain barındıran, sektördeki en popüler web barındırıcılarından biridir. Tek tıklamayla

WordPress kurulumu, %99.9 uptime garantisi ve 7/24 destek ile her web sitesi sahibi için akıllıca bir seçimdir. İşletmeler için en iyi web barındırıcılardan biri olarak değerlendirmekteyiz. Okuyucularımıza %62’lik ayrıcalıklı bir indirim, ücretsiz domain adı ve ücretsiz SSL sertifikası sunmaktadırlar.

Bluehost

En eski web barındırıcılarından biri olarak 1996’da başlayan Bluehost, WordPress hosting söz konusu olduğunda en büyük markalardan biri haline gelmiştir. Resmi olarak önerilen ‘WordPress’ hosting sağlayıcısıdır.bluehost wordpress

Bluehost ile çok fazla trafik alsanız bile web sitenizin yavaşlaması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. 7/24 uzman desteği ihtiyacınız olduğu anda telefon, email ya da canlı sohbet daima yanınızdadır. Küçük işletmeler arasında 1 numaralı web hosting olarak yer alırlar. Üstelik WPprohelp kullanıcıları için %63 indirim, ücretsiz domain, ücretsiz SSL ve şablonlarla ücretsiz site kurulumu teklifi geçerli.

GreenGeeksgreen geeks hosting

GreenGeeks, çarpıcı hızda web sitesi performansı ve çevreye duyarlı platformuyla WordPress hosting endüstrisinde iyi bilinen bir marka haline gelmiştir. Otomatik tek tıklamayla WordPress yüklemesi, yönetilen güncellemeler, gelişmiş güvenlik, ücretsiz CDN, ücretsiz site taşıma ve 5’ten fazla veri merkezi konum seçeneği sunar. GreenGeeks 500,000’den fazla web sitesine güç vermektedir. Bunların yanı sıra WPprohelp okuyucuları için %60’lık özel bir indirimle birlikte ücretsiz SSL ve ücretsiz domain adı sunarlar.

En İyi WordPress Hosting

Şimdi yukarıda listelenen en iyi WordPress hosting şirketlerine göz attıktan sonra hala hangisinin işletmeniz için en iyisi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

En iyi WordPress hostingi seçmenize yardımcı olmak amacıyla sizin için birkaç ek kaynak oluşturduk:

 1. Detaylı WordPress Hosting Performans Karşılaştırması
 2. Yan yana WordPress Hosting Özellikleri Karşılaştırması

Amacımız, size doğru kararı verirken yardımcı olmaktır. Çünkü yanlış hosting sağlayıcısını seçmek web sitenizin SEO gücünü, hızını ve satışlarınızı olumsuz etkileyebilir.

Detaylı WordPress Hosting Performans Karşılaştırması

WPprohelp’in en güvenilir WordPress kaynak sitelerinden biri olması, incelemelerimizin gerçek veri ve deneyimlere dayanıyor olmasıdır. Size sunduğumuz testlerde, her bir şirketin performansını ve güvenilirliğini test etmek için Pingdom, Load Impact ve Bitcatcha gibi bağımsız, üçüncü parti araçlar kullanılmıştır.

Testlerde şöyle bir yöntem izlendi:

Testleri gerçekleştiren WPBeginer sitesinin izlediği aşamaları iletiyoruz. Test değer tabloları bu siteden alıntıdır. Bunun yanında CodeinWP sitesinin de test sonuçları bu çalışmaya dahil edilerek farklı kaynaklardan tarafından yapılan testleri sizlerle paylaşmış olacağız. CodeinWP’nin sonuçlarını dahil etmemdeki bir diğer sebep ise verilerin 30 günlük ortalamalardan oluşması.

WPBeginer izlediği yöntemi şöyle açıklamış: Tüm WordPress hosting şirketlerinin performansını doğru bir şekilde ölçmek için her hosting sağlayıcısından örnek bir WordPress sitesi oluşturur ve varsayılan Twenty Seventeen temasını yükleriz. Ardından, resimler ve medyanın da dahil olduğu demo içeriği içe aktararak testimizin ortalama bir web sitesine benzemesini sağlarız. Yani burada amaç olabildiğince gerçeğe yakın bir deneyim yaratmak. Daha sonra endüstri lideri bir web site hız testi hizmeti olan Pingdom’ı kullanırız.

Ayrıca kullanılan sunucunun birden çok bağlantılardan gelen artan istekleri aynı anda nasıl işleyeceğini görmek amacıyla her web sitesine sanal kullanıcılar (VU) göndermek için Load Impact servisini kullanırız. Bu sayede her bir WordPress hosting şirketinin yoğun trafik sırasında nasıl bir performans sağlayacağını da görebiliriz. Son olarak Bitcatcha’yı, ABD, Londra, Singapur, Sao Paulo, Hindistan, Sidney ve Japonya dahil olmak üzere farklı coğrafi konumlarda sunucu yanıt sürelerini test etmek için kullanırız. Bu bize, hangi hosting şirketinin hangi coğrafi konum için daha iyi olduğuna karar vermemizde yardımcı olur.

İzlenen test sürecimizi öğrenmiş oldunuz. Şimdi hangi WordPress hosting şirketinin en hızlı olduğunu görmek için en iyi WordPress şirketlerinin performanslarını karşılaştıralım.

Detaylı sonuçlara geçmeden önce şunu belirtelim, USA (Amerika Birleşik Devletleri) değerlerinden ziyade Almanya (Germany), Avrupa (Europe) değerleri bizim için önemli, zira Türkiye coğrafi olarak bu bölgelere çok daha yakın.

BlueHost WordPress Hosting

BlueHost dünyadaki en büyük hosting şirketlerinden biridir ve resmi olarak WordPress’in önerdiği bir hosting sağlayıcısıdır. Hosting paketleri varsayılan olarak WordPress ile birlikte önceden indirilmiş olarak gelir.

BlueHost performans testlerimizin sonuçları:

bluehost hız testi

Sizin de görebileceğiniz gibi test sitemiz iki saniyeden daha kısa sürede yüklendi. Bu, test edilen web sitelerinin %85’ inden daha hızlıdır. Örnek web sitemizin herhangi bir önbellek eklentisi veya hız optimizasyon aracı kullanmadığını düşünürsek bu sonuçlar çok iyidir.

CodeinWP sitesinin ulaştığı sonuçlar ise şöyle:

 • Germany: 2.13s – Eğer müşterilerinizin büyük kısmı Türkiye’de ise, Bluehost’u önermiyoruz. ABD merkezli bir çalışıyorsanız yeterli olacaktır.
 • Seattle, USA: 1.66s
 • Toronto, Canada: 1.79s
 • Sydney, Australia: 2.25s

Hız testinden sonra, BlueHost sunucularında Load Impact testini yaptık. Sunucunun aynı anda birden çok bağlantıdan gelen artan istekleri nasıl işleyeceğini görmek için aşamalı olarak 100’e kadar benzersiz ziyaretçi oluşturduk.

Sonuç ekranı:

bluehost test

Mavi çizgi sitedeki aktif sanal kullanıcıların numarası yeşil çizgi ise sunucu yükleme süresidir. Görebileceğiniz gibi, sunucu yüklemesi test süresince, yoğun trafikte bile sabit kalmıştır.

Load Impact testinden sonra, farklı coğrafi konumlardaki sunucu yanıt süresini daha doğru şekilde test etmek için Bitcatcha’yı kullandık.

BlueHost sunucusu ABD’de bir saniyeden daha kısa sürede yüklenerek son derece iyi performans göstermiştir. Diğer konumlarda yanıt biraz daha uzun sürmesine rağmen yine de bir saniyenin altındadır.

Hedef kitlenizin ABD’de olması, web siteniz için büyük bir avantaj olur.

Detaylı BlueHost incelememizde müşteri destek ekibini, özelliklerini ve fiyatlandırmasını da değerlendirdik. İncelememizden sonra, küçük işletmelerin web sitesi oluşturması için BlueHost’u 1 numaralı WordPress hosting sağlayıcısı olarak değerlendirdik.

 • Avantajı: %63 indirim + Ücretsiz Domain + Ücretsiz SSL (https://) dahil
 • Avantajı: Resmi WordPress önerisi
 • Avantajı: Ücretsiz Evreleme (Staging) Sitesi
 • Dezavantajı: Destek bazen yavaş olabilir

SiteGround WordPress Hosting

SiteGround, WordPress topluluğu içinde en popüler ve en yüksek oylanan hosting sağlayıcılarından birisidir. Eşsiz şirket içi hız ve güvenlik çözümleriyle birlikte WordPress için özel olarak optimize edilmiş planlar sunarlar. Bu sebeple resmi olarak WordPress önerili bir hosting sağlayıcısıdırlar.

SiteGround performans testlerimizin sonuçları:

site ground hız testi

Görebileceğiniz gibi, test sitemiz Dallas, Teksas’ta bir sunucu için bir saniyeden daha az sürede yüklendi (tam olarak 649 ms). Bu demek oluyor ki, sitemiz, test edilen sitelerin %95’inden daha hızlıdır.

CodeinWP sonuçları:

 • Germany: 0.73s – Bu gerçekten iyi bir performans.
 • Seattle, USA: 1.35s
 • Toronto, Canada: 1.13s
 • Sydney, Australia: 2.19s

Ardından, sunucuların aynı anda birden çok bağlantıdan gelen artan istekleri nasıl işleyeceğini görmek için yavaş yavaş 100’e kadar benzersiz ziyaretçi oluşturduğumuz SiteGround sunucularında Load Impact testini gerçekleştirdik.

siteground yük testi

Mavi çizgi sitedeki aktif sanal kullanıcıların sayısı, yeşil çizgi ise sunucu yükleme zamanıdır. SiteGround, sitede 50 kullanıcının olduğu andaki bir artış dışında neredeyse tutarlı performans göstermiştir. Bu hızlıca düzeltilmiş ve sayfa yükleme süresi daha fazla kullanıcıyla bile sürekli düşük kalmıştır.

Load Impact testinden sonra, farklı coğrafi konumlardaki sunucu yanıt süresini daha doğru şekilde test etmek için Bitcatcha’yı kullandık.

SiteGround test sitesi sunucumuz, ABD’de ve Japonya hariç diğer tüm lokasyonlarda çok iyi performans göstermiştir.

Hedef kitleniz Asya’da ise, buna çözüm olarak SiteGround’dan sizi Asya-Pasifik sunucularına taşımalarını isteyebilirsiniz.

Detaylı SiteGround incelememizde, müşteri desteklerini, özelliklerini ve fiyatlandırmasını da değerlendirdik. Analizimizden sonra, destekleri inanılmaz derecede faydalı olduğu için SiteGround’u yeni başlayanlara göre harika bir seçenek olarak görüyoruz.

 • Avantajı: En iyi WordPress desteği, iyi uptime, yüksek hız ve ücretsiz SSL
 • Avantajı: Dünya çapında birden çok veri merkezi
 • Avantajı: Ücretsiz site taşıma
 • Dezavantajı: Ücretsiz domain yok ve GoGeek planı pahalı

HostGator WordPress Hosting

HostGator 8 milyondan fazla domaine sahip popüler bir web hosting şirketidir. BlueHost’a benzer şekilde özel WordPress hosting hizmetleri sunarlar.

HostGator performans testlerimizin sonuçları:

hostgator hız testi

Görebileceğiniz gibi test sitemiz Dallas, Teksas’taki bir sunucu için bir saniyenin biraz altında yüklendi. Bu, tüm test edilen sitelerden %94 daha hızlıdır. Örnek web sitemizin herhangi bir önbellek eklentisi veya hız optimizasyon ipuçları kullanmadığı göz önüne alındığında, yükleme hızı harikadır.

Peki ama trafiğiniz yoğun olduğunda HostGator nasıl performans gösterir?

Sunucunun aynı anda birden çok bağlantıdan gelen artan istekleri nasıl ele alacağını görmek için aşamalı olarak 100’e kadar eşsiz ziyaretçiyi oluşturduğumuz Load Impact testini HostGator sunucularında çalıştırdık.

hostgator yük testi

Yeşil çizgi sayfa yükleme süresini, mavi çizgi ise sitedeki kullanıcı sayısını temsil eder. Görebileceğiniz gibi test sitemiz 80 kullanıcıya kadar gerçekten iyi performans gösterip, daha sonra yavaşlamaya başlamıştır.

Sunucu kaynaklarını aynı sunucuda barındırılan diğer sitelerle paylaştığınız için paylaşımlı hosting hesaplarında bu sonuçlar normaldir. Sitenizin büyümesiyle birlikte, VPS hostinge ve hatta yönetilen WordPress hostinge bile geçmeniz gerekebilir.

Load Impact testinden sonra, farklı coğrafi konumlardaki sunucu yanıt süresini daha doğru şekilde test etmek için Bitcatcha’yı kullandık.

HostGator inceleme sitesi sunucusu gayet iyi performans göstermiştir. Sunucunun yanıt süresi bir saniyenin altında olup, ABD’de yalnızca 37 ms’ydi.

CodeinWP sonuçları:

 • Germany: 1.29s
 • Seattle, USA: 0.72s
 • Toronto, Canada: 0.85s
 • Sydney, Australia: 1.30s

Detaylı HostGator incelememizde ayrıca müşteri desteklerini, özelliklerini ve fiyatlandırmayı da değerlendirdik. Analizlerimizden sonra, işleriniz ile birlikte büyüyen planlar sunduklarından, HostGator’ı büyüyen işletmeler için harika bir seçenek olarak değerlendiriyoruz.

 • Avantajı: 7/24 İyi Destek ile Hızlı ve Güvenilir Hosting
 • Avantajı: WPprohelp web sitesi HostGator ile barındırılmaktadır
 • Avantajı: Ucuz Giriş Ücretleri ve Ücretsiz Site Taşıması
 • Dezavantajı: Yenileme Ücretleri Daha Yüksek

“WPprohelp” HostGator kuponunu kullanarak en iyi HostGator fiyatını alabilirsiniz.

DreamHost WordPress Hosting

18 yıldır var olan DreamHost, güvenilir bir web hosting olmasıyla bilinir. Ayrıca resmi bir WordPress.org önerili hosting sağlayıcısıdırlar.

DreamHost performans testlerimizin sonuçları:

dreamhost hız testi

Gördüğünüz gibi, test sitemiz yüklenme süresi New York’taki bir sunucu için bir saniyenin biraz altındadır. Bu, test edilen sitelerin %93’ünden daha hızlıdır.

CodeinWP değerleri:

 • Germany: 2.06s
 • Seattle, USA: 0.73s
 • Toronto, Canada: 0.99s
 • Sydney, Australia: 1.80s

Hız testinden sonra, Load Impact testini, yoğun trafik saatleri sırasında nasıl performans göstereceğini görmek için DreamHost sunucularında çalıştırdık.

Sunucunun aynı anda birden çok bağlantıdan gelen artan istekleri nasıl ele alacağını görmek için aşamalı olarak 100’e kadar benzersiz ziyaretçi oluşturduk.

Sonuç ekranı:

dream host yük testi

Mavi çizgi sitedeki aktif sanal kullanıcıların sayısı iken, yeşil çizgi sunucu yükleme süresidir. Sizin de görebileceğiniz gibi, sunucu yüklemesi test boyunca yoğun trafikte bile sabit kalmıştır.

Load Impact testinden sonra, farklı coğrafi konumlardaki sunucu yanıt süresini daha doğru şekilde test etmek için Bitcatcha’yı kullandık.

DreamHost sunucusu ABD yüklemesinde iyi bir şekilde bir saniyenin altında performans gösterirken, diğer bütün lokasyonlarda biraz daha yavaştı.

Genel olarak DreamHost herhangi bir coğrafi konumda web siteleri için harika bir barındırıcıdır.

Detaylı DreamHost incelememizde, müşteri desteklerini, özelliklerini ve fiyatlandırmayı da değerlendirdik. İncelemelerimizden sonra DreamHost’un gizliliğe değer veren işletmeler için harika bir seçenek olduğunu gördük. DreamHost her domainlerinde ücretsiz domain gizliliği sunar. Ayrıca yakın zamanda, müşterilerinden birinin web sitesinin gizliliğini korumak için ABD Adalet Bakanlığı ile savaşmışlardır.

 • Avantajı: İyi hızda ücretsiz SS, gizlilik korumasıyla ücretsiz domain ve tek tıklamayla WordPress indirmesi
 • Avantajı: Resmi olarak WordPress önerisi
 • Avantajı: Güvenlik duvarı dahil ücretsiz web uygulaması
 • Dezavantajı: Hosting kontrol paneli biraz demode

GreenGeeks WordPress Hosting

GreenGeeks, WordPress hosting endüstrisinde yüksek performans ve çevreye duyarlı olmasıyla iyi bilinen bir marka haline geldi. Canlı sohbet, email ya da telefon yoluyla 7/24 ödüllü destek hizmeti sunarlar.

GreenGeeks Hosting performans testlerimizin sonuçları:

greengeeks hız testi

Test sitemizin yüklenmesi San Jose, Kaliforniya’daki bir sunucuya göre bir saniyeden daha az olup bu, test edilen tüm sitelerin %94’ünden daha hızlıdır. Bu sonuçlar oldukça iyidir.

Yukarıdaki test, yükleme süresini yalnızca sitedeki tek bir kullanıcıyla ölçtüğünden, GreenGeeks Hosting sunucularının yoğun trafik saatleri süresince nasıl performans gösterceğini test etmek için Load Impact’i kullandık.

green geeks yük testi

Sunucularının aynı anda birden fazla bağlantıdan gelen artan istekleri nasıl ele alacağını görmek için aşamalı olarak 100’e kadar benzersiz ziyaretçi oluşturduk.

Gördüğünüz gibi, test sitemiz bütün test süresince gayet iyi performans göstermiştir. Web sitesi hızı, trafik artmayı sürdürürken sabit kalmıştır. Bu harika performans GreenGeeks’in web siteniz büyürken ölçeklenebileceğini gösteriyor.

Load Impact testinden sonra, farklı coğrafi konumlardaki sunucu yanıt süresini daha doğru şekilde test etmek için Bitcatcha’yı kullandık.

GreenGeeks Hosting, bütün konumlar için bir saniyenin altında yanıt vermiştir. Yanıt süresi  Hindistan ve Asya Pasifik’teki yerler için biraz yüksektir.

Bu normaldir çünkü GreenGeeks ABD ve Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde konumlanmış beş farklı veri merkezi sunar.

Hedef kitlenizin büyük çoğunluğu Kuzey Amerika, Avrupa ve Güney Amerika’da ise GreenGeeks son derece hızlı ve güvenilirdir. Eğer hedef kitleniz bu bölgelerin dışında ise o bölgeye yakın bir sunucu bulmanız faydalı olabilir.

Detaylı GreenGeeks Hosting incelememizde, müşteri desteklerini, özelliklerini ve fiyatlandırmayı da değerlendirdik. İncelemelerimizden sonra GreenGeeks’i yüksek kalitede destek arayan ve çevre dostu bir şirketi tercih edecek işletmeler için harika bir seçenek olarak değerlendiriyoruz. İşletmeniz büyüdükçe planları da büyümektedir.

 • Avantajı: Yüksek hız, harika fiyat, ücretsiz domain ve SSL
 • Avantajı: 30 gün para iade garantisi
 • Avantajı: Ücretsiz site taşıması
 • Dezavantajı: Yenileme ücretleri daha yüksek

En İyi WordPress Hosting (Hızlı Özet)

En iyi WordPress hosting şirketlerinin performans karşılaştırmalarını gördüğünüze göre, şimdi hangisinin işiniz için olduğuna karar verme zamanı.

Size kolaylık sağlamak için, yan yana özellik listesi oluşturduk. Bu sayede en iyi WordPress şirketlerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.

Derinlemesine WordPress hosting incelememizde, eğer blog başlatmak istiyorsanız BlueHost ile işlerinizin ters gitmeyeceği sonucuna vardık. Aylık 2.75 $ ücretle, ücretsiz domain ve SSL sundukları göz ardı edilemez.

Doğrusunu söylemek gerekirse yukarıda değindiğimiz WordPress hosting şirketlerinin hiçbirisi ile işiniz ters gitmez. Hepsi de harika uptime, hızlı sunucular, kaliteli destek ve son derece düşük fiyatlar sunuyorlar.

WordPress Hosting S.S.S.

100,000’den fazla kullanıcının web sitelerini kurmalarına yardımcı olduktan sonra, oldukça fazla soruya cevap verebildik. Aşağıda WordPress hosting ile alakalı en sık sorulan sorulardan bazılarının cevaplarınız bulabilirsiniz.

Bir web sitesi kurmak için WordPress hostinge ihtiyacım var mı?

Bir WordPress web sitesi oluşturmak istiyorsanız web hostinge ihtiyacınız vardır. Hosting sunucunuz web sitenizin dosyalarının depolandığı yerdir. Gördüğünüz her online web sitesi bir web hosting sağlayıcısı kullanır.

Ücretsiz WordPress hosting sağlayıcıları var mıdır? 

Evet, bazı ücretsiz web sitesi hosting şirketleri olsa da, bu tarz şirketlerden uzak durmanızı öneririz. Ücretsiz WordPress hosting sağlayıcıları birçok durumda web sitenize reklam koyarlar. Kullanıcılarınıza kötü amaçlı yazılım bile dağıtabilirler. Son olarak herhangi bir bildirim göndermeksizin web sitenizi istedikleri zaman kapatabilirler. Özellikle web siteniz konusunda ciddi iseniz, size ücretsiz WordPress hosting sunanlardan kaçınmalısınız.

Bir WordPress sitesi oluşturmanın maliyeti nedir?

Bir WordPress web sitesi oluşturmanın maliyeti ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterir. Bu maliyet 100$ ile 30,000$ arası değişebilir.

Alan adım ve WordPress hostingimin aynı sağlayıcıdan mı olmalı?

Hayır. Alan adınızı Domain.com, GoDaddy gibi domain adı kayıt şirketlerinden alabilir ve yukarıda listelenen WordPress hosting sağlayıcılarından birini kullanabilirsiniz. Fakat henüz bir alan adınız yoksa aynı sağlayıcıyı kullanmanız daha kolay olacaktır (özellikle çoğu, hosting ile birlikte ücretsiz domain sunmaktadır).

WordPress hosting sağlayıcılarını e-ticaret sitesi olarak kullanabilir miyim? 

Evet, kesinlikle kullanabilirsiniz. Yukarıda önerdiğimiz bütün WordPress hosting şirketleri e-ticaret sitesi kurmak için ihtiyacınız olan SSL sertifikası sunmaktadır. Uzman e-ticaret web hostingi arıyorsanız, en iyi WooCommerce hosting karşılaştırmamıza bakabilirsiniz.

WordPress hosting hesabımı nasıl güvende tutabilirim?

Web hosting hesabınız web sitesi dosyalarınızın depolandığı yerdir. Bu yüzden hesabınızı güvende tutmanız çok önemlidir. WordPress hosting hesabınızı güvende tutmanın en iyi yolu; güçlü bir parola kullanmak ve herkese açık konumlarda (internet kafe vb.) giriş yapmaktan kaçınmak (eğer bir VPN kullanmıyorsanız).

WordPress hosting hesabıma WordPress’i nasıl indirebilirim?

Önerdiğimiz her WordPress hosting sağlayıcısı tek tıklamayla WordPress indirmesi sunar.

cPanel WordPress hostinge ihtiyacım var mı?

cPanel, birçok WordPress hosting şirketinin kullandığı bir çeşit kontrol panelidir. cPanel’e ihtiyacınız yoktur ancak kurulum, email hesaplarını yönetme, vb. işlerde kolaylık sağlar.

WordPress hosting şirketleri ne kadar trafiği kaldırabilir?

Bu WordPress hosting şirketleri ayda milyarlarca gösterim gerçekleştirirler. Web sitenizin ne kadar trafik kaldırabileceği sizin WordPress hosting planınıza bağlıdır. Çoğu paylaşımlı hosting planı, web siteniz performans için optimize edildiği sürece günde rahatlıkla 1000 ila 2000 arası ziyaretçiyi kaldırabilir. Web siteniz büyüdükçe, WordPress hosting sağlayıcınız sizden VPS hosting ya da yönetilen hosting planlarına geçmenizi isteyebilir.

WordPress hosting sağlayıcımı daha sonra değiştirebilir miyim?

Evet, WordPress hosting şirketinizden memnun değilseniz kesinlikle başka bir şirkete geçiş yapabilirsiniz. Çoğu WordPress hosting şirketi süreci oldukça kolay hale getiren ücretsiz taşıma hizmeti sunar.

WordPress hostingimin veri merkezinin yeri önemli midir?

Önerdiğimiz WordPress hosting şirketlerinin bazıları size veri merkezini seçmeniz için seçenek sunar. Veri merkezinizin konumu belirli coğrafi lokasyonlar için web sitenizin performansında fark yaratır.

Hedef kitlenizin büyük çoğunluğu ABD’de ise, ABD’deki bir veri merkezini seçmek istersiniz. Eğer hedef kitlenizin çoğu Avrupa’da ise, Avrupa’da bir veri merkezi seçmelisiniz. Türkiye için de Avrupa veri merkezleri seçilmelidir.

Eğer emin değilseniz şimdilik sadece ABD’yi seçebilirsiniz. Her zaman bir WordPress CDN kullanarak sitenizi farklı coğrafi konumlar için hızlandırabilirsiniz.

WordPress hosting planını aylık mı uzun vadeli mi satın almalıyım?

Neredeyse her WordPress hosting şirketinin uzun vadeli planlarda büyük indirimler sunduğunu göreceksiniz. Web siteniz konusunda ciddi iseniz bir aydan uzun süre tutacaksınız.

Aylık WordPress hosting planı seçmenizi hiçbir zaman tavsiye etmeyiz çünkü neredeyse iki kat fazla ücrete mâl olur. 12 veya 24 aylık plan seçmeniz daha iyi olacaktır.

Herhangi bir ek WordPress hosting hizmetine ihtiyacım var mı?

WordPress hosting şirketleri genelde sizi farklı servislere ekstra ücret ödemek için ikna etmeye çalışacaktır. Aslında başlangıçta bu servislere ihtiyacınız yoktur.

Siparişiniz süresince ihtiyacınız olmayan her şeyi çıkartıp yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan şeyi yani WordPress hostingi satın almanızı öneririz.

WordPress hosting şirketleri profesyonel email adresleri sunar mı?

Evet, çoğu WordPress hosting şirketi ücretsiz iş e-posta adresi oluşturma olanağı verecektir. Fakat size daha güvenilir olduğu için Google uygulamalarını (G Suite) kullanmanızı öneririz.

WordPress hosting şirketleri web sitesi yedeklemeleri sunar mı?

Evet, her WordPress hosting şirketi web siteniz için günlük yedekleme tutmayı temin eder. Buna rağmen deneyimlerimize dayanarak kendi yedeklemelerini tutmaları için kullanıcılarımıza WordPress yedekleme eklentisi indirmelerini öneriyoruz çünkü asla yeterince güvende olmazsınız.

Burada listelenmeyen başka WordPress hosting sağlayıcıları var mıdır?

Evet, aslında binlerce WordPress hosting şirketi vardır. Fakat teknoloji uzmanı olmayan okuyucular için daha fazla kafa karışıklığına ve seçim sorununa sebep olmamak için burada hepsini listeleyemiyoruz.

WP Engine, Flywheel, Kinsta, Cloudways, GoDaddy, LiquidWeb, InMotion Hosting, iPage, Site5, Arvixe, Pantheon, Hostinger, JustHost, HostPapa, NameCheap ve daha fazlası gibi listemizde olmayanlar da dahil piyasadaki büyük WordPress hosting şirketlerinin hepsini denedik.

Listemizde yer alan En iyi WordPress hosting şirketleri en iyi fiyata en iyi özellikleri sağlarlar.

Sizce en iyi WordPress hosting şirketleri hangileridir?

Bizim seçtiğimiz en iyi 3 WordPress hosting şirketi:

 1. BlueHost – Genel olarak en iyi WordPress hosting.
 2. SiteGround – Sektördeki en iyi WordPress desteği.
 3. HostGator – Küçük işletmeler için en iyi WordPress hosting.

©2024 WPprohelp.com - Kaynak gösterildiği sürece alıntı yapılabilir.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?