WordPress’e haber sitesi özelliği kazandırmanızı sağlayacak 5 eklentiyi burada ele aldık. Umuyoruz ki bu eklentiler ile kullanıcılarınıza çok daha zengin bir deneyim sunacaksınız.

Bulduğumuz eklentiler hatasızdır ve WordPress’in en son sürümleriyle uyumludur. Bu yüzden hepsini kendimiz test ettiğimizden performansı hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Kullanımı kolay en iyi 5 WordPress haber eklentisi

Basit Haberler (Simple News)

Sadelik seviyorsanız, bu dikkatinizi çekebilir. Bu eklentinin basit ayrıntılarıyla, yönetmek ve özelleştirmek daha kolaydır. Haber gönderme sıranız, yayınlanma tarihine bağlı olacaktır. Size en son haberlerinizin genel olarak tanımlanmış sayısını gösteren bir pencere öğesi bölümü vardır. Dahası, sonucunuzu posta kimliği ve kategori kimliğine göre filtreleme seçeneğiniz de vardır.

Ana özelliği, bu eklentiyi kurmanın sorunsuz olmasıdır. Eklentiyi doğrudan WordPress web sitesinden indirebilir ve Eklenti ayar menünüze yükleyebilir veya sitenizin kontrol panelinden anında indirebilirsiniz.

Bu WordPress Haber Eklentisi Nasıl Kurulur

Ayarlar sayfasında, Eklenti Menüsüne gidin ve “Yeni Ekle” Bölümüne gelin. İndirdiğiniz eklentiyi yükleyin veya arama kutusu bölümünde “Simple News” i arayın. Göründüğünde, indirin ve etkinleştirin.

Artık “Simple News” ayar menüsünü göreceksiniz ve burada haber sayfası tasarımınızı değiştirip özelleştirebilirsiniz. İsterseniz fotoğrafın boyutunu değiştirebilir ve CSS eklentisi ayarını kaldırabilirsiniz.

WP haberleri ve kaydırma widget’ları

Bu WordPress haber eklentisi hakkında seveceğiniz şey, kullanımının kolay olmasıdır. Karmaşık bir düğmesi veya menüsü yoktur. Çok fazla güçlük çekmeden ayarlar sayfasında düzenleyebilir ve yönetebilirsiniz. Elbette, çevrimiçi varlığınızı geliştirmenize yardımcı olmaktadır.

Her web sitesi için görsel bir varlığın çok önemli olduğunu unutmayın. Bu durumda, ilk izlenim her zaman kalıcıdır. Haber bölümünüzü geliştirmek daha fazla kitleyi davet  ettiğiniz anlamına da gelir. Bu eklenti haber arşivleri, kaydırma haber widget’ı ve küçük resimlere sahiptir. Bunu, CMS web sitenizde etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğiniz vardır.

Daha fazla özellik

Dahası, Gutenberg kısa kod bloğunu ve web sitenizin görünümünü iyileştirmek için bazı eklenmiş filtreleri desteklemektedir.

Ayrıca, Haber Kategorilerini Seç, Haber Kategorilerini Göster  gibi yeni widget seçenekleri bulacaksınız. Liste ve Izgara görünümleri artık kullanılabilir durumdadır. Dahası, yeni bir akıllı haber sporları kategorisi bulunmaktadır. Bu yeni işlevler, sayfanızı sorunsuz bir şekilde yönetmenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, bu eklentinin tüm özelliklerini almak istiyorsanız, premium sürümü tercih etmek isteyebilirsiniz.

Premium Sürümün özellikleri nelerdir?

  • Birden çok dil
  • Haber gönderinizin JetPack desteği aracılığıyla sosyal medya hesabınıza bağlanmasına izin verir.
  • Sürükle ve bırak işlevini kullanarak istediğiniz sıraya göre haber gönderinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Haber sayfalarını veya haber sitelerini özelleştirebilirsiniz.
  • En son ızgara kaydırıcı özelliği
  • Haber yayınınız için eklenen “Devamını Oku Bağlantısı”.

Kurulum süreci

Kurulumu çok kolaydır. Ayarlar sayfanıza gidin, ardından Eklentiler menüsünü tıklayın ve “Yeni Ekle” bölümüne gidin. WordPress haber eklentilerini yükleyebilir veya doğrudan kontrol panelinizden arama yapabilirsiniz. WP News ve Scrolling Widgets yazın ve o sayfada görünecektir. “Şimdi Yükle” düğmesini ve ardından “Etkinleştir” i tıklayın.

Artık onu etkinleştirdiğinize göre, bir Haberler bölümü göreceksiniz. Üzerine tıklayın ve yeni bir haber öğesi ekleyebileceğiniz yer burasıdır. Gönderinizi istediğiniz şekilde düzenlemenize ve özelleştirmenize olanak tanır. Sayfanızın düzeni ve stili için Pro Haber Tasarımına da bakabilirsiniz.

WordPress için Haberler ve Blog Tasarımcısı Paketi

Bu Haberler ve Blog Tasarımcısı eklentisini kullanarak haber bölümünüzü yönetip haber web sitenizi profesyonel hale getirebilirsiniz.. Sayfanızın görsel görünümünü iyileştirmek için çeşitli tasarım ve düzenlerle birlikte gelmektedir.

Kısa kod parametrelerini kullanarak haber düzeninizi tasarlayın

Bunu yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, kullanabileceğiniz daha fazla seçeneğe sahip olacaksınız. Bu blog tasarımcı paketi ile, daha hızlı ve daha kolay bir blog oluşturabilirsiniz. Haber blog düzeninizi tamamlamak için karmaşık kodları öğrenmenize gerek yoktur. Bu işi sizin için yapabilir. Haber sitenizle iyi uyum sağlayacak 6 farklı blog şablonu ile birlikte gelmektedir.

Bu eklentiyi kullanarak okuyucularınızın ve kitlenizin ihtiyaçlarını karşılamak için tercihlerinize bağlı olarak düzeni tasarlamak mümkündür. Kısa kod parametreleri ile ayarlarınızı değiştirmek ve özelleştirmek mümkündür. Yeni blogcular veya haber yazarları bile bir geliştiriciyi işe almadan veya bir geliştiricinin sınıfına katılmadan web sitelerini oluşturabilirler.

Dikey Haber Kaydırıcı

Dikey bir haber düzenine ihtiyacınız varsa, bu sizin için en ideal WordPress Haber Eklentilerinden biridir. Ayrıca, sınırsız haber gönderimi yapmanıza izin verir. Ayar menüsünde, düzeni ve sayfayı istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Yeni gönderileri düzenlemek, silmek veya eklemek size kalmıştır. Ayrıca, Haber Başlığını bir resim yazısı veya yalnızca Haber Başlığı ile görüntüleyebilirsiniz. 

Dünya Çapında Son Dakika Haber Başlıkları

BBC’den haber başlıklarını ve sayfanızın widget alanında 31 diğer ünlü yayını görüntülemek istiyorsanız, bu en iyi WordPress haber eklentilerinden biridir. Web sitenizde çalıştırmak için ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz. Hızlı performans ile uyumludur. Ayrıca, belirli bir web sayfası bölümünde görüntülemek istediğiniz haber sayısı üzerinde tam kontrole sahiptir. En önemlisi, kurulumu ve etkinleştirilmesi kolaydır.

Gazete kaynaklarından bazıları NBC News, Fox News, The Economist, The Guardian (İngiltere), BBC, CNN ve Al Jazeera English’dir Bu eklenti, widget’ın başlığını ayarlamanızı sağlar. Ayrıca, WordPress’e tamamen entegre olduğu için istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bu WordPress haber eklentilerinden hangisini seçersiniz?

Bir kodlama becerisini öğrenmenize veya sizin için işi yapmak için geliştiricilere tonlarca para ödemenize gerek yoktur. Yukarıdaki tüm öğeler uyumlu ve kullanımı kolaydır. Aynı zamanda, bunları anında yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz. Peki sen hangisini seçerdin? Aslında, her birinin kendi amacı vardır.

Bu 5 WordPress Haber eklentisinin hızlı bir önizlemesine bakalım:

Dünya Çapında Son Dakika Haberleri Başlığı, diğer yayın sayfalarından en son haberlerin en son başlıkları ve en önemli haberlerle birlikte önizlemesini almak isteyen haber web siteleri içindir. Diğer yandan, Basit Haberler, basit ve hızlı bir şekilde haber öyküleri listesi oluşturmak isteyenler için mükemmeldir.

WP haberleri ve kaydırma widget’ları, haber düzeninizi özelleştirmek için daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Kendi tasarımlarınızı yapmak için aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli ayarlar ve seçenekler vardır. Kurulumu kolaydır ve sadece kurulum talimatlarını izlemeniz yeterlidir.

Daha gelişmiş özelliklere sahip eklentiler:

Haber düzeninizi kısa kod parametrelerine bağlı olarak özelleştirmek istiyorsanız WordPress Haber ve Blog Tasarımcısı Paketi tam size göre olacaktır.  Ayarlar sayfasında, web sitenizde kullanılabilecek birden fazla seçenek görebilirsiniz.

Son olarak, sınırsız haber göndermek istiyorsanız, Dikey Haber Kaydırıcı, sizin için en ideal olanıdır. Kurulum ve kurulum talimatları çok kolaydır. Birkaç dakika içinde kurabilirsiniz.

Her eklentinin bir amacı vardır. Sitenizin görünümünü iyileştirmek, trafiğini arttırmak veya daha fazla okuyucu çekmek için bu eklentilerden faydalanabilirsiniz.

©2024 WPprohelp.com - Kaynak gösterildiği sürece alıntı yapılabilir.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?